Ko pardavėjams ir klientų aptarnavimo specialistams reikia iš savo vadovų?

Komentarų: 0
PrintFriendly and PDF

 

Kada paskutinį kartą jūsų vadovas paklausė jūsų: ko tu iš manęs norėtum daugiau? Ko tu iš manęs norėtum mažiau? Kokios tau reikia pagalbos? Kada man geriau nesikišti į tavo darbą?

Senokai, greičiausiai. Gal per metinį pokalbį, bet tik tuo atveju, jeigu nebijojo jūsų, nes neduokdie jūs paprašysite pakelti algą.

Aš perdedu, žinoma.

Neabejoju, kad jūsų vadovas yra geras žmogus ir geras vadovas viename, kuris supranta, kad didžiausia jo vertė yra pagalba jums sunkiu metu. Jis taip pat puikiai supranta, kad drožimas pasiekti ir viršyti rezultatus nieko gero neduoda, nes rezultatą pasiekia žmonės, kurie darbe jaučiasi gerai, o drožiami žmonės gerai nesijaučia.

Kaip paskutiniai dinozaurai jau išnyko tie vadovai, kurie patys tiek nervinasi dėl rezultato, kad savo nesąmonėmis užkrečia komandą ir darbas su ja panašėja į terorą. Jeigu jų nespausiu, tai jie pernelyg atsipalaiduos, – galvodavo tokie vadovai. Tokie vadovai arba kvailiais laikydavo žmones, kurie neva patys nesusivokia, kad reikia siekti tikslų, arba iš tiesų jiems tekdavo dirbti su nemotyvuotais ir neįsitraukusiais žmonėmis.

Sakysite, kad galbūt sutirštinu, bet per savaitę vidutiniškai matau dvi tris skirtingas vadovų grupes ir jie visada klausia, kaip priversti žmones dirbti našiau, geriau, greičiau. Jie papasakoja nemažai istorijų apie neįsitraukusius, neigiamai nusiteikusius kolegas, kurie tik ir engia komandą. Tokios vadovų istorijos man kaskart primena vieną klausimą – kiek jie iš tiesų, rimtai ir giliai pažįsta savo komandą? Ar jie tikrai žino, ko komandos nariai iš jų tikisi?

Vadovai sako, kad visada žino, ko reikia jų žmonėms. Kai paklausiu, ko, tai jie sako, kad žmonėms reikia algos, gerų sąlygų, ramus darbo. Kai paklausiu, iš kur jie tai žino, jie atsako, kad jie taip galvoja. Ar klausėte?, – klausiu vadovų. Ne, neklausėme, o kam?, – jie atsako. Taigi čia viskas aišku.

Ne neaišku.

Beveik 100 žmonių (jei tiksliau – 91), dirbančių klientų aptarnavimo/pardavimo srityje pasakė, ko jiems reikia iš savo vadovų. Kas įdomu, kalba apie algą ar stalo futbolo stalų trūkumą tikrai neina. Kaip matote, žmonės tiesiog nori, kad skirtumėte jiems daugiau dėmesio juos ugdydami ir padėdami jiems tvarkytis sunkesnėse situacijose. Šios apklausos dalyvių prašiau sudėti du prioritetus prie pateiktų atsakymų variantų ir akivaizdžiai čia laimi tie prioritetai, kurie yra susiję su pagalba žmonėms ir treneryste darbo vietoje.

Kai kurie vadovai greičiausiai pergalvos, kaip jie dirba su žmonėmis, tačiau bus daug tokių, kurie sakys, kad žmonių ugdymui jie neturi laiko. Tas suprantama – laiko gali trūkti tiek dėl sisteminių faktorių, tiek dėl vadovo asmeninio nusiteikimo.

Vis tik, gal jau ateinančią savaitę, pavyzdžiui, šį pirmadienį, jūs kitaip pažvelgsite į savo pardavėjus ar klientų aptarnavimo žmones ir skirsite jiems daugiau… ne, ne laiko, o savo dėmesio, kuris palydės jus į geresnį komandos supratimą ir artimesnį buvimą su ja.

Komentuok