Kokias manipuliacijas matote šiame pardavimų laiške?

3 komentarai
PrintFriendly and PDF

 

Šį laišką gavau prieš gerą savaitę. Tiesą sakant, tas pats siuntėjas atsiuntė dar maždaug penkis kitus panašius laiškus. Skaičiau tuos tekstus su dideliu susidomėjimu. Moksliniu susidomėjimu, nes jie puikiai iliustruoja įvairias čia slypinčias manipuliatyvias žinutes. Jūsų dėmesiui pateikiu manipuliacijomis ypatingai turtingą laišką. Įdomumo dėlei – kiek ir kokių manipuliacijų čia įžvelgiate? Pasidalinkite komentaruose, padarysim tyrimą.

IMG_6704[1]

3 komentarai

 1. Justas
  | Atsakyti

  Manipuliacija – visas laiškas. Net nepasimečiau kiek problemų sukūrė ir kur kokį sprendimą siūlo 🙂

 2. Živilė
  | Atsakyti

  na kai randu gramatinių klaidų, jokios manipuliacijos neveikia:-)

 3. pasauliobamba
  | Atsakyti

  Laiškas akivaizdžiai massmailing tipo, tačiau jame apstu personalizuojančių kreipinių, bandančių sukurti įspūdį, esą laiškas skirtas tik tau asmeniškai: „laiškas kaip tik Jums“, „Jūs atideate“, Jūs netikite“ ir t.t.
  Šrifto paryškinimai veikia tik kai jų tekste būna max. kokie 3. Kai paryškinimų daugiau, gaunasi tiesiog margas tekstas. Paršyškinimais visuomet bandoma išryškinti vertė/nauda tau, čia ryškus pavyzdys: „naują gyvenimo lygį“, „Padarykite tai!“, „Jūs transformuositės“, „Keisis Jūsų rezultatai“.
  Tekstas akivaizdžiai verstas iš anlgų kalbos, todėl skaba paprasčiausiai… nelietuviškai. Tai žemos kokybės manipuliatoriaus požymis, kai manoma, esą anglų kalboje naudojamas ir rezultatyvus skelbimas suveiks ir LT. Tiesmukas vertimas rodo, kad rašantysis tiksliai nežino kokia yra prekė ir tiesiog persako trečiąją nuomonę, todėl kelia abejonę. Gramatikos klaidos pasitikėjimo irgi neįkvepia.
  Bandymas sužadinti pasididžiavimą savimi, esą tu viską jau turi, mes tik parodysime kaip paspausti savo talento gaiduką (visi vaikiškai svajoja būti „Neo iš Matricos“, kai tu tiesiog esi išriktasis ir stengtis faktiškai nereikia, tik ištiesti ranką ir pasiimti): „tai slypi Jūsų viduje“, „Jūs esate nugalėtojai“.

Komentuok