Sąmoningumo testas: pasitikrink, kiek esi sąmoningas

3 komentarai
PrintFriendly and PDF

 

Pastaruoju metu kalbama apie sąmoningumą vadyboje ir lyderystėje.

Dauguma mokymų vadybininkams ir lyderiams neapsieina be sąmoningumo modulio ar esminių sąmoningumo aspektų, kurie leidžia rinktis konstruktyvesnį elgesį:

 1. Pažink save
 2. Pažink kitus
 3. Pažink savo ryšius su kitais
 4. Pažink savo aplinką

Šių kriterijų neįvaldęs vadovas – beviltiškas, o vadybininkas – niekam tikęs, nes automatinis elgesys nėra viskas. Viskas yra autentiškas, suvoktas elgesys, kurio pagrindas – tvirtas ir adekvatus nuostatų bei vertybių rinkinys.

Bet žiūrėkit. Nereikia išvedžioti aukštų materijų apie sąmoningumą ir ieškoti jo kažkokiuose kursuose. Manau, kad egzistuoja tokia sąvoka, kaip pasirengimas sąmoningumui. Kitaip tariant, jeigu norime mokytis aukštesnio sąmoningumo, turime įsivertinti, kiek sąmoningi (susivokę ir pasirinkę adekvatų elgesį) esame kasdienėse situacijose.

Įsivertinti padės paprastas testas, kurį sudariau pasitelkęs penkiolika situacijų. Jeigu surinksite daugiau negu pusę NE, sveikinu, esate pakeliui į sąmoningumą. Jeigu dauguma atsakymų TAIP, na ką padarysi. Tikėtina, kad ir darbo situacijose to sąmoningumo gali pritrūkti.

Pradėkite treniruoti sąmoningumą jau šiandien.

 1. Jūsų kieme yra šiukšlių rūšiavimo konteineriai, tačiau visas šiukšles, kurias galima rūšiuoti, metate į bendrą konteinerį. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: jeigu rūšiuojate šiukšles ir skubate, jas surūšiuojate neteisingai, pavyzdžiui, stiklo tarą sumetate į popieriui/kartonui skirtą konteinerį TAIP/NE).

 

 1. Kai stovite eilės gale ir šalia atsidaro kita kasa, jūs skubate bėgti į ją nepasydami to, kad prieš jus yra laukiančių ir pirmenybė pagal visą logiką yra jiems. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: eilėse pykstate ant senukų ar šiaip išsiblaškiusių, kad jie per ilgai užtrunka TAIP/NE).

 

 1. Nusileidus lėktuvui ir dar jam važiuojant taku, stojatės ir kraunatės daiktus. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: lipdami iš lėktuvo nepraleidžiate prieš jus akivaizdžiai pasiruošusių eiti žmonių, tačiau savo vietose kol kas ramiai laukiančių kol pro juos praeis kiti žmonės TAIP/NE).

 

 1. Atvažiavę prie vandens telkinio gamtoje įsikuriate šalia kitų žmonių ir įsijungiate bei pagarsinate muziką automobilyje (muzikos stilius nesvarbus). TAIP/NE. (Papildomas klausimas: paraginti muziką pritildyti, ją pritildote, bet tik labai nežymiai, nes kas jie tokie, kad jums nurodinėtų TAIP/NE).

 

 1. Mirksint žaliam šviesoforo signalui ar beužsidegant geltonai šviesai įvažiuojate į sankryžą ir taip blokuojate kita kryptimi važiuojantį srautą, nors aiškiai žinote, ką reiškia geltonas tinklas ant sankryžos dangos. TAIP/NE. (Papildomo klausimo čia nebus).

 

 1. Išėję pasivaikščioti einate dviračių taku ir skundžiatės neatsargiai važiuojančiais dviratininkais arba juos aprėkiate. TAIP/NE. (Papildomas klusimas: jei važiuojate dviračiu pėsčiųjų taku, skundžiatės pėsčiaisiais arba juos aprėkiate TAIP/NE).

 

 1. Pabuvę gamtoje ten paliekate savo šiukšles TAIP/NE (Papildomas klausimas: elgiatės tvarkingai – šiukšles sukraunate į laužavietę arba į maišą ir paliekate prie laužavietės. Laikotės nuostatos, kad šiukšles reikia palikti tvarkingai sudėtas, nes KAŽKAS jas išveš TAIP/NE).

 

 1. Kinoteatre, teatre ar kitose vietose, kur reikia laikytis tylos, pusbalsiu (girdint kitiems) komentuojate veiksmą, kalbate telefonu, įkyriai krizenate ar nuolat garsiai triauškiate spragėsius. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: kadangi didelis kukurūzų kiekis pigesnis, perkate didžiausią kibirą ir nesuvalgytą dalį paliekate ten, kur sėdėjote TAIP/NE).

 

 1. 2018 m. Eurovizijos nugalėtoją vadinote įvairių gyvūnų vardais, garsiai/internete komentavote jos išvaizdą ar kitaip smerkėte tą žmogų. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: po Eurovizijos 2018 m. finalo laimėtojos paskelbimo savo pasisakymą pradėjote tokia fraze: aš šiaip tai tolerantiškas/-a, bet…TAIP/NE).

 

 1. Viešajame transporte neužleidžiate vietos labiau negu jūs akivaizdžiai pavargusiam/vyresniam žmogui ar žmogui su akivaizdžia fizine negalia. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: viešajame transporte savo krepšį/kuprinę/rankinę pasidedate šalia, nors akivaizdu, kad transporto priemonė yra sausakimša ir aplinkui yra norinčių atsisėsti TAIP/NE).

 

 1. Prie prekybos centrų nevengiate parkuotis žmonėms su negalia skirtose vietose. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: jeigu parkuojatės šeimai pritaikytoje vietoje, pasiteisinate taip: aš irgi turiu šeimą, tik ji liko namie TAIP/NE).

 

 1. Gydymo įstaigoje ar panašiose vietose užlendate į eilės priekį su pasiteisinimu: aš tik trumpam, tik paklausiu ir gydytojo kabinete užtrunkate tiek pat, kiek įprastai. Piktinatės ant tų, kuri ant jūsų pyksta. TAIP/NE. (Papildomo klausimo čia nebus).

 

 1. Pasidarę kavos iš biure esančio aparato pastebite, kad neliko pupelių, vandens, pieno arba aparatas šiukšlinas tiek, kad reikia išmesti kavos išspaudas. Nueinate nieko nedarę. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: nors žinote, kad valytojo darbą atliekantis žmogus atostogauja, vis tiek neišsiplaunate puodelio/lėkštės ir dedate į kriauklę TAIP/NE).

 

 1. Stojatės į tik penkias prekes galinčioje parduoti/skenuoti ekspress kasoje su daugiau negu penkiomis prekėmis ir “jungiate durnių” su pasiteisinimu, kad nieko tokio, koks skirtumas penkios ar septyniolika, nes vis tiek kasininkė skenuos. TAIP/NE. (Papildomo klausimo čia nebus).

 

 1. Jus suerzino vienas ar keli čia pateikti punktai ir jūs pradėjote ieškoti pasiteisinimų arba išimčių, kad pateisintumėte savo elgesį. TAIP/NE. (Papildomas klausimas: paskaitę šiuos punktus pagalvojote, kad jeigu kiti taip elgiasi, tai dėl ko jūs negalite TAIP/NE).

3 komentarai

 1. Dzeralda
  | Atsakyti

  O cia nesupainiota Taip/Ne vietos?:)

 2. Tomas Misiukonis
  | Atsakyti

  Reikia pasidaryti testą apie dėmesingumą:)) Jau atpainiota. Ačiū!

 3. Andrius
  | Atsakyti

  Juokiausi susiriesdamas! Pats linksmiausias testas, kurį esu daręs 🙂

Komentuok